Bardzo Lubię Wolność

Popołudnia pewnego, dnia nic złego nie zwiastującego, roku jakże wymagającego wydarzyła się scena owa – finał sztuki, której godność i rozum człowieka na imię. Pomysłowość ludzkiego gatunku w kwestii rozwiązywania prozaicznych problemów egzystencjalnych jest nieodkrytą jaskinią, ciemną i bezdenną dziurą. Jak odnaleźć się w tym chaosie?

Niezależność to nie luksus geniuszy i bogaczy, ale tereny łowne wytrawnych smakoszy, którzy mogą dać upust własnej próżności i łamać kolejne zasady zlęknionego dziwactwami świata. Jako samotny i wolny żeglarz można zwinnie przemykać między gargantuicznymi falami zobowiązań i społecznych upodleń, lekko i zwiewnie wymykać się przebrzydłemu światu ostrzącemu szpony w wyczekiwaniu na porażkę wolnomyśliciela.

Nawet najokrutniejszą scenę można przemalować w dzieło sztuki, które będzie przerażać i fascynować. Krzyk i widok czerwonej, ciepłej i lepkiej cieczy spływającej po podrygujących kompulsywnie nóżkach to jedynie droga do celu. Okrucieństwo wymalowane na ścianach i fotelu, kapiące miarowo na podłogę to porządek w chaosie, którego tempo wyznaczają kolejne dźwięki Arii otwierającej Wariacje Goldbergowskie. Bach perfekcyjnie masuje uspokajającą się z każdą sekundą tętnicę szyjną, a ból zastępowany jest czarną pustką przed oczami.

No a teraz trzeba to spaghetti posprzątać i wykąpać dziecko, bo ktoś wymyślił sobie BLW!

Drodzy czytelnicy-rodzice, wiem z czym mierzycie się każdego dnia i mam dla Was radę. Nie załamujcie się nawet gdy sos trzeba wycierać z sufitu, „bo jakaś nawiedzona jędza” prowadząca rodzicielskiego bloga twierdzi, że tak trzeba. Może trzeba – guzik o tym wiem.

Ale wiem też, że klasyczna muzyka jest w stanie ukoić umysł nawet w trakcie najbardziej mrożących krew w żyłach scen i wyczerpujących batalii z gąbką i mopem w ręku po wszystkim. Wasz komfort mimo tego co próbuje się nam wokół wmówić, jest bardzo ważny.

Aha! Jeszcze jedno. Nie róbcie krzywdy dzieciom, bo nie są winne głupoty rodziców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s