Tu jest mój dom

Mam ogromne szczęście być Polakiem, mieszkającym w Polsce. Tutaj się urodziłem i wychowałem, a teraz założyłem rodzinę. To właśnie tutaj odbywała się moja edukacja i bardzo mi się poszczęściło, aby też w tym kraju podjąć pracę.

Trudno opowiedzieć mi się po stronie którejkolwiek opcji politycznej, choć potrafię określić swoje poglądy na wiele spraw. Tak samo jak wielu, irytuje mnie mnóstwo wydarzeń i politycznych decyzji, a do naszego społeczeństwa mam sporo zastrzeżeń. Jestem normalnym Polakiem i niczym się nie wyróżniam.

Są jednak w kalendarzu dni wyjątkowe, kiedy mam okazję poczuć dumę i radość, taką dziecięcą i szczerą, jaką czułem kiedy po raz pierwszy zaśpiewałem w szkole hymn Polski. To szczególne uczucie, potęgowane zgłębianiem wiedzy o historii i kulturze mojego narodu, dzięki takim dniom jak ten, ma możliwość dać o sobie wyraz w choćby tym skromnym wpisie.

Jesteśmy niesamowitymi szczęściarzami, że przyszło nam żyć właśnie teraz i właśnie tutaj, ponieważ choć nie jesteśmy najbogatsi i najpotężniejsi, to naprawdę nie mamy się czego wstydzić. W tym szczególnym dniu życzę wszystkim rodakom siły i wytrwałości w codziennej pracy – nasze starania mają sens. Życzę również cierpliwości, ponieważ choć obecne czasy nie są łatwe, to z pewnością czekają nas jeszcze bezpieczniejsze i godniejsze lata w dobrobycie i spokoju. Na koniec chciałbym życzyć każdemu uczucia dumy i satysfakcji z tego kim jesteśmy i dokąd udało nam się dojść.

To wielkie wyróżnienie żyć z Wami tutaj, w tym kraju! Wszystkiego dobrego w dniu naszego wspólnego święta!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s